Tragiczny finał wizyty u kręgarza. Kobieta walczy o życie

Autor: oprac. KM • Źródło: New York Post/Rynek Zdrowia18 lipca 2022 10:50

Młoda kobieta z bólem pleców i głowy udała się po pomoc do kręgarza. Jednak efekt wizyty był daleki od ulgi. 28-letnia Caitlin Jensen walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

Tragiczny finał wizyty u kręgarza. Kobieta walczy o życie
Rozwarstwienie tętnic doprowadziło do udaru? Kobieta walczy o życie. Fot. Shutterstock
  • Caitlin Jensen z Georgii z powodu bólu pleców udała się na wizytę do kręgarza 
  • Po zabiegu kobieta poczuła się jednak gorzej. Pogotowie ratunkowe przewiozło ją na izbę przyjęć szpitala Memorial Health
  • Uszkodzenia, jakich doznała, przyczyniły się do zatrzymania akcji serca i urazu mózgu
  • Media poinformowała o sprawie rodzina kobiety

Tragiczny finał wizyty u kręgarza. Kobieta doznała paraliżu

28-latka Caitlin Jensen, świeżo upieczona absolwentka Georgia Southern University, trafiła 16 czerwca na izbę przyjęć szpitala Memorial Health z powodu utraty czucia w nogach. Przybycie na oddział poprzedziła wizyta u kręgarza. Kobieta uskarżała się bowiem na ból pleców i karku - poinformował serwis New York Post.

W szpitalu okazało się, że kobieta doznała rozwarstwienia tętnic szyjnych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez NY Post uszkodzenia doprowadziły do zatrzymania akcji serca, udaru i finalnie do urazu mózgu. Straciła tętno na 10 minut, ale lekarze odratowali ją i zabrali na operację wszczepienia stentu.

Objawami rozwarstwienia mogą być bóle szyi. A od tego już krok do udaru

Jak relacjonował brat Jensen, poszkodowana od czasu do czasu otwiera oczy i nieznacznie porusza rękami. Jest świadoma, ale jej ciało jest sparaliżowane.

Kręgarz, którego odwiedziła Jensen, nie udzielił mediom komentarza. Do sprawy odniósł się lekarz, dr Steve Ranicki.

- Takie rozwarstwienia często stają się przyczyną bólu głowy i szyi, co skłania ludzi do udania się do lekarza – powiedział Ranicki. - A kiedy już pójdą do lekarza - albo kręgarza - istnieje ryzyko, że [wskutek zabiegów] dojdzie do udaru - wyjaśnił.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum