Szpital zamyka dwa oddziały. "Straciliśmy lekarzy, gdy szpital był covidowy"

Autor: oprac. MP • Źródło: Radio90/Rynek Zdrowia29 lipca 2022 13:31

Z powodu braku wystarczającej liczby lekarzy Szpital Rejonowy w Raciborzu zamyka oddział neurologii. Dyrekcja tłumaczy, że medycy odeszli z placówki, gdy szpital w całości został przekształcony na covidowy i obecnie nie ma chętnych do podjęcia pracy.

Szpital zamyka dwa oddziały. "Straciliśmy lekarzy, gdy szpital był covidowy"
Szpital Rejonowy w Raciborzu zamyka dwa oddziały Fot. PAP/Andrzej Grygiel
  • Szpital Rejonowy w Raciborzu zamyka oddział neurologii oraz jeden z oddziałów wewnętrznych
  • Powodem likwidacji neurologii jest brak lekarzy, którzy odeszli z lecznicy, kiedy placówka została przekształcona w szpital covidowy
  • W przypadku interny dyrekcja tłumaczy, że nie ma potrzeby dalszego utrzymywania dwóch oddziałów wewnętrznych

Szpital w Raciborzu zamyka neurologię oraz internę

Dyrekcja szpitala wyjaśnia, iż zamkniecie neurologii jest spowodowane brakiem odpowiedniej liczby lekarzy. Odeszli oni z lecznicy, gdy placówka została przekształcona dla pacjentów covidowych.

- W tym czasie straciliśmy trochę kadry, bo mieliśmy rezydentów, którzy już byli gotowi do pracy. Zrezygnowali ze szkolenia, bo nie mogli de facto się szkolić, poodchodzili do okolicznych szpitali, no i stąd problemy kadrowe - tłumaczy w rozmowie z "radio90.pl" Ryszard Rudnik, dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

- Próbujemy skompletować kadry, szukamy. Część mamy, tej, która była, ale nie ruszymy z oddziałem, jeżeli nie skompletujemy całej, bo tak się nie da prowadzić całego oddziału - dodaje.

Szpital podjął decyzję o zamknięciu również jednego z dwóch oddziałów wewnętrznych. Jak podkreśla dyrekcja, jest to kwestia techniczna, gdyż nie ma potrzeby utrzymywania dwóch oddziałów internistycznych.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum