Szpital przygotował wizytówki dla pacjentów z demencją. Pomogą medykom na SOR-ach

Autor: oprac. JKB • Źródło: gdynia.pl, Rynek Zdrowia10 sierpnia 2022 16:00

Specjalne wizytówki dla osób z demencją przygotowały Szpitale Pomorskie. Rozwiązanie ma ułatwić pracę na SOR-ach, gdzie bardzo często trafiają pacjenci, którzy nie potrafią przekazać informacji na swój temat.

Szpital przygotował wizytówki dla pacjentów z demencją. Pomogą medykom na SOR-ach
Wizytówki dla osób z demencją pomogą medykom na SOR-ze. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock
  • Szpitale Pomorskie przygotowały specjalne wizytówki skierowane dla osób z demencją, aby ułatwić im kontakt m.in. z medykami udzielającymi pomocy 
  • Rozwiązanie ma ułatwić pracę na SOR-ach, gdzie bardzo często trafiają pacjenci, którzy nie potrafią przekazać informacji na swój temat.
  • Wizytówki można odebrać w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni w rejestracji SOR

Pomocne wizytówki dostępne na SOR-ze

Jak czytamy na portalu gdynia.pl, Szpitale Pomorskie przygotowały specjalne wizytówki skierowane dla osób z zaburzeniami pamięci. W ten sposób szpitale chcą zachęcić rodziny pacjentów o zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Regularnie zdarzają się sytuacje, gdy na SOR trafiają seniorzy, którzy nie potrafią przekazać podstawowych danych na swój temat – medycy miewają także problem z ustaleniem tożsamości takich pacjentów. Szpitale Pomorskie chcąc ułatwić obsługę na SOR, przygotowały wspomniane karteczki - są dostępne w gdyńskim Szpitalu św. Wincenta a Paulo.

"Dzień dobry! Nazywam się […]. Mam zaburzenia pamięci, proszę skontaktuj się z moim bliskim: tel. [...]" – tak brzmi treść rzeczonych wizytówek, które pomogą udzielającym pomocy zlokalizować opiekuna danego pacjenta.

Jak otrzymać wizytówkę?

Portal gdynia.pl podaje, że każdy zainteresowany taką wizytówką powinien zapytać o nią w gabinecie nr 1 w rejestracji SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Następnie wystarczy karteczkę włożyć do portfela lub torebki pacjenta, aby miał ją zawsze przy sobie na wypadek niespodziewanej sytuacji.

Portal przypomina, że dzięki tej inicjatywie medycy będą mogli skontaktować się z bliskimi pacjenta, by ustalić wszelkie dolegliwości w celu udzielenia pełnej pomocy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum