Sucha Beskidzka: szpital z diamentowym certyfikatem za leczenie udarów

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2019 13:15

ZOZ w Suchej Beskidzkiej został uhonorowany przez Europejskie Towarzystwo Udarowe Diamentowym certyfikatem Angels. To nagroda dla szpitali leczących pacjentów z udarem.

Sucha Beskidzka: szpital z diamentowym certyfikatem za leczenie udarów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje szpital, Angels jest projektem międzynarodowym, którego główną ideą jest zwiększenie liczby szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem według najlepszych standardów. Procedura oceniająca oddziały udarowe w całej Europie przebiega pod patronatem Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej (ESO). Nagrody przyznawane są kwartalnie na podstawie rejestru RES-Q i mają następującą formę: Status Złoty, Status Platynowy i Diamentowy (najwyższy).

Certyfikat nadawany jest przez Europejskie Towarzystwo Udarowe w ramach projektu Angels. Przedstawiciele Angels w ramach projektu udzielają wsparcia merytorycznego związanego z organizacją i wdrażaniem standardu postępowania.

Chodzi o to, by chory z objawami udaru mózgu jak najszybciej trafił do ośrodka, który jest w stanie zapewnić mu dostęp do pełnej diagnostyki jak i nowoczesnych metod leczenia. Podstawa założeń programu tego projektu, skupia się na zapewnieniu pacjentowi dostępu do nowoczesnej i kompleksowej opieki poudarowej. Wdrażanie nowoczesnych procedur postępowania obniża śmiertelność oraz poziom niesprawności po udarze.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum