×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej w sprawie terapii genowej

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia10 listopada 2021 15:46

Jest oświadczenie Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych ws. negocjacji dla leku Zolgensma. "Wyrażamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie toczącego się procesu" - podkreślono w komunikacie.

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej w sprawie terapii genowej
  • Komisja Ekonomiczna opublikowała sprawozdanie dotyczące wyniku negocjacji dla leku Zolgensma w ramach procesu objęcia finansowaniem z Funduszu Medycznego.
  • Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych, w opublikowanym oświadczeniu wyraża "nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie toczącego się procesu".

"Z wielką satysfakcją obserwujemy, jak z sukcesem program przesiewu noworodków w kierunku SMA obejmuje swoim zasięgiem kolejne województwa. Dzięki temu mamy możliwość leczenia pacjentów z SMA na wczesnym etapie, nawet przed wystąpieniem objawów choroby" - napisało towarzystwo w oświadczeniu. 

"Terapia genowa jest szczególnie potrzebna dla pacjentów zdiagnozowanych w ramach przesiewu. Wczesna diagnostyka w połączeniu z jednorazowym podaniem terapii genowej może dać szanse pacjentom na rozwój podobny do zdrowych rówieśników, zapewniając im i ich rodzinom wysoką jakość życia.

Decyzja o wyborze terapii powinna należeć do lekarza w porozumieniu z rodzicami, aby zapewnić pacjentowi optymalne leczenie. Z tego względu powinien być zapewniony dostęp do wszystkich zarejestrowanych terapii, w tym terapii genowej. Objęcie refundacją terapii genowej da możliwość wyboru przez lekarzy optymalnej metody leczenia" - podkreśla Zarząd Główny PTND.

I zapewnia "gotowość do współpracy w celu przygotowania ścieżki wdrażania i wypracowania optymalnych kryteriów programu lekowego dla terapii genowej".

Czytaj także: W Polsce ruszą badania przesiewowe w kierunku SMA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum