Opole: szpital wojewódzki w pilotażu programu zabiegów trombektomii

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2019 08:50

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu weźmie udział w pilotażowym programie zabiegów trombektomii. W poniedziałek (19 sierpnia) placówka zawarła porozumienie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu - jedynym w regionie posiadającym oddział neurochirurgii - w sprawie zabezpieczenia takich zabiegów w razie komplikacji.

Opole: szpital wojewódzki w pilotażu programu zabiegów trombektomii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Krzysztof Nazimek, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu, pilotaż powinien być rozpoczęty w najbliższych tygodniach. Placówka otrzymała już zaproszenie do składania oferty.

Jednym z wymogów jest zabezpieczenie neurochirurgicznego bezpieczeństwa zabiegów trombektomii. Stąd porozumienie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu. Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu wyjaśnia, że placówka będzie mogła przyjmować pacjentów, u których wystąpiły komplikacje po zabiegu trombektomii.

USK posiada specjalistów i sprzęt niezbędny do tego, żeby dokonywać interwencji w trybie ostrym. To oznacza, że przez całą dobę lekarze są w stanie przystąpić do zabiegu operacyjnego. Możliwość przekazania pacjenta do tego ośrodka daje poczucie bezpieczeństwa lekarzom operatorom ze szpitala św. Jadwigi i oczywiście zapewnia bezpieczeństwo samym pacjentom w razie pojawienia się komplikacji po zabiegu trombektomii.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum