Nowy Targ: szpital wznowił działanie oddziału neurochirurgii

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2018 12:11

Na Podhale po siedmiu latach przerwy wraca szpitalny oddział neurochirurgii. Od teraz pacjentów z urazem głowy, do którego doszło np. podczas wypadku w górach, nie trzeba będzie już transportować do Krakowa.

Fot. archiwum

Odział neurochirurgii otwarto w niedzielę 1 lipca w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, po tym jak dyrekcja placówki złożyła do Narodowego Funduszu Zdrowia ofertę z propozycją prowadzenia tego typu jednostki. Oferta została zaakceptowana.

Nowotarski szpital przez ostatnie siedem lat podobne oferty wysyłał wielokrotnie. Wówczas pomysł ponownego otwarcia zamkniętej w 2011 roku neurochirurgii NFZ jednak odrzucał.

W ocenie Marka Wierzby, dyrektora szpitala to wspaniała wiadomość. Makroregion Podhala jest duży i często dochodzi tu do urazów głowy. Mają one miejsce podczas wycieczek w góry, jazdy na nartach czy na skutek wypadków komunikacyjnych lub losowych. Dotychczas takich pacjentów trzeba było wieść na operację do Krakowa, mierząc się z upływającym czasem. 

Nowy oddział ma 20 łóżek i zajmuje część 4 piętra w nowotarskim szpitalu. Zabiegi będą tu wykonywane w trybie planowym, jak i nagłym.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum