NFZ: tworząc program opieki nad chorymi z SM nie szukamy oszczędności

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: MS, MAK/Rynek Zdrowia   • 28 czerwca 2018 18:11

- Mam nadzieję, że program kompleksowej i koordynowanej opieki nad pacjentami ze stwardnieniem rozsianym przede wszystkim przyniesie korzyści osobom chorujących na SM - zaznacza Andrzej Śliwczyński, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii NFZ.

Andrzej Śliwczyński, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii NFZ; FOT. PTWP

- Program dedykowany chorym ze stwardnieniem rozsianym został przygotowany w oparciu o ankiety przeprowadzone wśród pacjentów. Na tej podstawie przeanalizowaliśmy potrzeby chorych z SM - podkreśla Andrzej Śliwczyński.

- Tworząc ten program nie szukamy oszczędności, ale dążymy do wprowadzenia takich rozwiązań organizacyjnych oraz dotyczących sposobu finansowania leczenia, które umożliwią pacjentom dostęp jak najlepszej terapii - wskazuje zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii NFZ.

Zwraca ponadto uwagę, że nie chodzi tylko o terapię lekową: - Jest ona bardzo istotna, jednak mówimy także o zapewnieniu dostępu do pomocy i porady lekarskiej wszystkim pacjentom z SM w różnych stadiach zaawansowania tej choroby - mówi Andrzej Śliwczyński.

Wypowiedź zarejestrowana podczas debaty redakcyjnej Rynku Zdrowia pt. „Stwardnienie rozsiane: w jakim miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy?” (Warszawa, 13 czerwca 2018 r.).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum