Migrena. Uniwersytecki Szpital Kliniczny poszukuje ochotników do badań

Autor: oprac. MP • Źródło: USK Wrocław/Rynek Zdrowia19 stycznia 2022 17:02

Migrena. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przeprowadzi ogólnopolskie badania dotyczące problemów z migreną. Placówka szuka chętnych do badania.

Migrena. Uniwersytecki Szpital Kliniczny poszukuje ochotników do badań
Szpital we Wrocławiu zbada problemy Polaków z migreną Fot. AdobeStock
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przeprowadzi badanie dotyczące problemów Polaków z migreną
  • Placówka prosi o wypełnianie ankiet, których celem jest pokazanie problemów w kwestii dostępu do nowoczesnych leków oraz następstw społecznych tej choroby
  • To pierwsze badanie zakrojone na taką skalę - pisze USK we Wrocławiu

Migrena. Szpital z Wrocławia przeprowadzi ogólnopolskie badanie dotyczące migreny

Jak wyjaśniają lekarze, badanie ma przyczynić się do poprawy jakości opieki nad chorymi i zwrócenia uwagi decydentów w ochronie zdrowia na problemy kilku milionów Polaków żyjących z tą chorobą.

- Wierzymy w to, że wyniki badania dadzą lekarzom argumenty w walce o poprawę opieki nad osobami z migreną, dlatego udział w badaniu jest bardzo ważny - piszą badacze.

Badanie jest prowadzone pod auspicjami Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu we współpracy z prof. Richardem Liptonem z Nowego Yorku – światowym autorytetem w dziedzinie bólów głowy.

Badanie zostało zarejestrowane jako "Migraine in Poland - a Web-based Cross-sectional Survey" w bazie ClinicalTrials.gov pod numerem: NCT05087420.

Szpital we Wrocławiu prosi o wypełnianie ankiet (co zajmie 15-20 minut i nie wymusza podawania newralgicznych danych) pod linkiem:

ankieta dotycząca migreny

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum