MZ: chcemy wydłużyć terapię dla pacjentów z SM w drugiej linii leczenia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2018 13:34

Ministerstwo Zdrowia informuje, że terapia chorych na SM w drugiej linii leczenia (czyli refundacja w programie lekowym: fingolimodu - produktu leczniczego Gilenya oraz natalizumabu - produktu leczniczego Tysabri) nie zakończy się w lutym. Zostanie przedłużona.

"Program pn. Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu leczenia lekami terapii pierwszego rzutu lub w szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego (ICD-10 G 35) umożliwia terapię w drugiej linii leczenia - ale do 60 miesięcy. To oznacza, że pacjenci, którzy rozpoczynają leczenie w programie, otrzymują refundowany lek przez 60 miesięcy. Chcemy wydłużyć ten czas" - czytamy na stronie resortu zdrowia.

MZ wymienia ponadto wnioski refundacyjne, które wpłynęły do resortu i przypomina, że minister zdrowia rozpatruje je, biorąc pod uwagę m.in. stanowisko komisji i rekomendację prezesa AOTMiT, istotność stanu klinicznego, którego dotyczy wniosek, skuteczność kliniczną i praktyczną oraz bezpieczeństwo stosowania.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum