Gliwice: oddział udarowy znowu przyjmuje

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 20:54

Szpital VITO-MED w Gliwicach, pełniący rolę lecznicy powiatowej, znów przyjmuje pacjentów z udarami, czynny jest oddział neurologiczny.

Fot. PTWP

Joanna Kurkowska, prezes VITO-MEDU Sp z o.o, poinformowała wojewodę o wznowieniu od poniedziałku (18 czerwca) od godz. 8. działalności komórek organizacyjnych - oddziału neurologicznego oraz oddziału udarowego. Od rana szpital zaczął przyjmować pacjentów na tych oddziałach.

Szpital musiał zwiesić działalność oddziału neurologicznego i udarowego z powodu niedoborów kadrowych. Pierwotnie planowano, że przerwa potrwa do 15 lipca. Okazało się, oddział udarowy jest bardzo potrzebny w Gliwicach, bo przyjmowania chorych wymagających pomocy odmawiały oddziały w szpitalach w innych miastach.

Prowadzona przez Vito-Med neurologia z pododdziałem udarowym jest jedyna w Gliwicach i powiecie gliwickim, to uznana placówka, ciesząca się świetną opinią chorych - przypomina Dziennik Zachodni.

Szpital uzyskał też, na 3 lata, kontrakt na internę, w ramach dodatkowych konkursów dla szpitali znajdujących się poza tzw. siecią szpitali.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum