Gdańsk: szpital im. Kopernika otworzy oficjalnie nowoczesny oddział udarowy

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2017 15:00

W środę (16 sierpnia) zostanie uroczyście otwarty 20-łóżkowy Oddział Udarowy w Szpitalu im. M. Kopernika Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku. Wartość inwestycji to 6,4 mln zł.

Gdańsk: szpital im. Kopernika otworzy oficjalnie nowoczesny oddział udarowy
Celem inwestycji w szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku jest poprawa jakości świadczenia usług medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia udarów mózgu. Fot. Archiwum

Jak informuje szpital, oddział liczy 20 łóżek tzw. udarowych, w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru medycznego. Sale chorych wyposażone zostały w niezbędne urządzenia (kardiomonitory, respiratory, ssaki, pompy infuzyjne), specjalistyczne łóżka oraz instalacje (gazy medyczne, sieć IT). Zakupiony został również sprzęt niemedyczny m.in. wyposażenie meblowe dla oddziału.

Główny cel projektu to zapewnienie społeczności głównych ośrodków miejskich województwa pomorskiego oraz sąsiadujących miejscowości dostępności do kompleksowych świadczeń zdrowotnych w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu oraz rehabilitacji chorych po udarach niedokrwiennych mózgu.

W Polsce co roku na udar zapada ok. 70 tys. osób. W roku 2016 na oddziale udarowym w szpitalu im. Kopernika odnotowano 699 hospitalizacji, a w pierwszym półroczu br. 374 hospitalizacji. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum