×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Co roku odnotowuje się niemal 27 tys. nowych zachorowań na padaczkę. "Liczba chorych wciąż rośnie"

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP15 lutego 2023 09:56

NFZ w ramach akcji edukacyjnej "Środy z Profilaktyką" podjął temat dotyczący padaczki. Z podanych danych wynika, że w 2021 roku udzielono co najmniej jedno świadczenie z rozpoznaniem głównym padaczki lub stanu padaczkowego u 266 tys. osób.

Co roku odnotowuje się niemal 27 tys. nowych zachorowań na padaczkę. "Liczba chorych wciąż rośnie"
Padaczka jest jednym z popularniejszych schorzeń neurologicznych. Fot. Shutterstock

 

Padaczka. Niepokojące statystyki od NFZ

Padaczka to temat kolejnej "Środy z Profilaktyką", przypadającej 15 lutego w ramach akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Padaczka jest jednym z najczęściej występujących schorzeń neurologicznych.

- W Polsce każdego roku występuje około 27 tys. nowych zachorowań. Padaczka może być rozpoznana w każdym wieku. Liczba chorych wciąż rośnie - podaje NFZ.

Z raportu Narodowego Funduszu Zdrowia o zdrowiu wynika, że w 2021 roku udzielono co najmniej jedno świadczenie z rozpoznaniem głównym padaczki lub stanu padaczkowego u 266 tys. osób, a wartość tych świadczeń wyniosła 167,2 mln zł.

Na kanale YouTube Akademia NFZ można zobaczyć film, w którym neurolog dr n. med. Agnieszka Meller mówi o objawach, przyczynach i leczeniu padaczki, odpowiada też na pytania: jak zachować się w trakcie ataku padaczki, czego nie należy robić w trakcie ataku epilepsji, kiedy wezwać pomoc, jakie są konsekwencje ataków, a także czy osoba chora na padaczkę może prowadzić samochód.

W ramach cyklicznej akcji "Środa z Profilaktyką" Narodowy Fundusz Zdrowia zajmuje się różnymi aspektami zdrowia.

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji "Środa z Profilaktyką" są dostępne bezpłatnie na kanale YouTube Akademia NFZ, Facebooku Akademia NFZ i na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum