×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Znany neurochirurg wykładowcą medycyny na Politechnice Bydgoskiej

Autor: oprac. JKB • Źródło: Politechnika Bydgoska, Rynek Zdrowia20 marca 2023 10:00

Na Politechnice Bydgoskiej powstanie Wydział Medyczny. Uczelnia planuje złożyć wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki o uruchomienie kierunku lekarskiego w trzecim kwartale tego roku. Już wiadomo, że jednym z wykładowców będzie neurochirurg prof. dr hab. n. med. Marek Harat.

Znany neurochirurg wykładowcą medycyny na Politechnice Bydgoskiej
Rektor PBŚ prof. dr hab. inż. Marek Adamski oraz prof. dr hab. n. med. Marek Harat. Fot. Facebook/PBŚ
  • Przypomnijmy: w roku akademickim 2024/2025 najprawdopodobniej zostanie otwarty kierunek lekarski na Politechnice Bydgoskiej
  • Politechnika Bydgoska planuje w trzecim kwartale tego roku złożyć wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki o uruchomienie kierunku
  • Uczelnia ogłosiła, że jednym z wykładowców na tej uczelni będzie prof. dr hab. n. med. Marek Harat – neurochirurg

Znany lekarz wykładowcą na kierunku lekarskim

Jak informuje Politechnika Bydgoska, trwają prace nad utworzeniem Wydziału Medycznego na uczelni i już potwierdzono, że wykładowcą lekarskiego kierunku studiów będzie neurochirurg prof. dr hab. Marek Harat.

Profesor jest autorem licznych publikacji naukowych. W swojej karierze przeprowadził wiele nowatorskich operacji i zabiegów neurochirurgicznych związanych m.in. z leczeniem choroby Parkinsona, mózgowego porażenia dziecięcego czy też patologicznej otyłości.

- Cieszę się bardzo, że będę mógł współpracować z uczelnią przy tworzeniu nowego wydziału. To jest bardzo interesująca i potrzebna inicjatywa. Jedynie zwiększenie kształcenia przyszłych lekarzy, może wyciągnąć Polskę z niechlubnego, przedostatniego miejsca w UE w liczbie lekarzy i pielęgniarek na 100 tys. mieszkańców. Studia na kierunku lekarskim cieszą się dużym zainteresowanie. Prestiżowe jest to, że w Bydgoszczy będzie jeszcze jeden taki kierunek – powiedział cytowany przez Politechnikę Bydgoską prof. Harat.

Politechnika Bydgoska uruchomi kierunek lekarski

W trzecim kwartale 2023 roku Politechnika Bydgoska planuje złożyć wniosek do MEiN o uruchomienie kierunku lekarskiego.

- Prowadzimy intensywne rozmowy i działania dotyczące utworzenia zespołu dydaktyków na nowym Wydziale Medycznym. Koncentrujemy się także na zapewnieniu niezbędnej infrastruktury dla przyszłych studentów oraz akademickiej kadry lekarskiej. Chcielibyśmy rozpocząć kształcenie medyków wraz z początkiem roku akademickiego 2024/2025 – powiedział cytowany przez uczelnię dr. hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, prorektor ds. rozwoju.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum