×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Szpitalu Południowym ruszyło Centrum Chirurgii Kręgosłupa. Klinika przyjmuje na NFZ

Autorzy: PAP; oprac. MP • Źródło: PAP13 kwietnia 2023 13:47Aktualizacja: 13 kwietnia 2023 14:13

W Szpitalu Południowym w Warszawie rozpoczęła działalność nowoczesna klinika, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa. W centrum można skorzystać z konsultacji, które są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W Szpitalu Południowym ruszyło Centrum Chirurgii Kręgosłupa. Klinika przyjmuje na NFZ
Szpital Południowy uruchomił Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa Fot. Shutterstock

 

Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa

- Bardzo się cieszę, że Warszawski Szpital Południowy tak prężnie rozwija swoją działalność. Bóle pleców oraz dolegliwości związane z kręgosłupem to jedne z najczęściej występujących schorzeń wśród dorosłych. Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa odpowiada na te wyzwania i oferuje kompleksową opiekę medyczną przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod terapii - podkreśliła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

- Liczymy również, że Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni finansowanie działalności centrum zgodnie z potrzebami pacjentów - dodała.

Z otwarcia nowej kliniki cieszy się również burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

- Uruchomienie nowej kliniki w Warszawskim Szpitalu Południowym to dobra wiadomość dla mieszkańców Ursynowa i południowej części stolicy. Dzięki temu, wraz z ofertą SPZOZ Ursynów oraz innych podmiotów, mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną - powiedział.

Zespołem medycznym Warszawskiego Centrum Chirurgii Kręgosłupa (WCCK) kieruje dr Rafał Górski, neurochirurg i jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie chirurgii kręgosłupa. W skład zespołu wchodzą także inni doświadczeni chirurdzy, ortopedzi, fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz diagności medyczni.

W klinice pacjenci mogą skorzystać z konsultacji wysokospecjalistycznych i badań obrazowych (tomografia komputerowa, zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny), konsultacji w poradni leczenia bólu, blokad diagnostycznych a także leczenia operacyjne, w tym m.in. operacje endoskopowe, z zastosowaniem implantów, leczenia złamań, operacji wad kręgosłupa, leczenia nieoperacyjnego (m.in. fizykoterapia, terapia manualna), rehabilitacji (specjalistyczne zajęcia z fizjoterapeutami) i konsultacji dietetycznych.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum