Znamy ośmiu mistrzów nauk o życiu i o Ziemi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 września 2014 13:23

Ośmiu wybitnych naukowców w dziedzinie nauk o życiu i o Ziemi zostało laureatami siedemnastej edycji programu "Mistrz" - Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Na realizację swoich projektów badawczych otrzymali oni łącznie prawie 2,4 mln zł.

Znamy ośmiu mistrzów nauk o życiu i o Ziemi
Program Mistrz jest skierowany do badaczy, którzy łączą pracę naukową z kształceniem młodej kadry. Laureaci otrzymują subsydium w wysokości do 300 tys. zł. Mogą je przeznaczyć zarówno na pracę badawczą, jak i na finansowanie stypendiów dla młodych naukowców.

Wśród laureatów znaleźli się: prof. Janusz Marek Bujnicki oraz prof. Jacek Jaworski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie; dr hab. Andrzej Dziembowski oraz prof. Magdalena Rakowska-Boguta z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie; prof. Artur Jarmołowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Jarosław Marszałek z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Wojciech Rypniewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.

Program Mistrz jest realizowany od 1998 r. Co roku wyłaniani są w nim wybitni naukowcy z innego obszaru nauki. Do tej pory w programie nagrodzono 200 wybitnych uczonych, którzy do swoich zespołów zaangażowali blisko 850 młodych naukowców. W latach 1998-2014 Fundacja przeznaczyła na program prawie 51,5 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum