Zmiany w uzyskiwaniu specjalizacji stosowanych w ochronie zdrowia

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 06 października 2015 08:41

Zgodnie z projektem ustawy, przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia, zmienią się zasady uzyskiwania uprawnień zawodowych w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, czyli m.in. przez fizjoterapeutów, epidemiologów, toksykologów czy mikrobiologów

Zmiany w uzyskiwaniu specjalizacji stosowanych w ochronie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Resort zdrowia przygotował projekt ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w tych dziedzinach.

Nowy akt prawny jest potrzebny, ponieważ specjalizację na dotychczasowych zasadach będzie można odbywać jedynie do 30 czerwca 2016 r., kiedy wygaśnie rozporządzenie ministra zdrowia z 30 września 2002 r. w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. nr 173, poz. 1419 ze zm.).

Projekt określa postępowanie w sprawie uzyskiwania akredytacji do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego, zasady kontroli realizacji szkolenia przez jednostkę szkolącą, zasady, warunki i tryb  uzyskiwania tytułu specjalisty, w tym odbywania szkolenia specjalizacyjnego oraz organizacji i przeprowadzenia Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy, zaproponowane w projekcie rozwiązania oparte są na dotychczasowym systemie uzyskiwania tytułu specjalisty,

Nową regulacją jest określenie zasad kontroli i realizacji zasad szkolenia specjalizacyjnego. Jak przewiduje ustawodawca, projektowane rozwiązania przyczynią się do podniesienia jakości szkolenia specjalizacyjnego.

Czytaj pełny tekst projektu ustawy: www.mz.gov.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum