Zielona Góra: studenci staną do Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2017 15:35

W dniach 15-16 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędą się Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Czteroosobowe zespoły sprawdzą się m.in. w szyciu skóry, tkanki podskórnej oraz zespalaniu przewodu pokarmowego.

Zielona Góra: studenci staną do Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu do udziału w zawodach z szycia zaprosił 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Fot. Archiwum

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, organizatorami wydarzenia są Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego we współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Aesculap Akademią.

Samorząd Województwa wsparł studentów medycyny na UZ - zawodnikom mistrzostw sfinansował reprezentacyjne mundurki medyczne z logo Lubuskie warte zachodu.

Głównym celem wydarzenia jest podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego, zapoznanie z nowoczesnymi materiałami szewnymi oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu do udziału w zawodach z szycia zaprosił 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwie części.

W czasie pierwszej - teoretycznej nastąpi prezentacja drużyny oraz przeprowadzenie cyklu wykładów, które przygotują uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. Część druga - praktyczna - polegać będzie na sprawdzeniu umiejętności teoretycznych, zdobytych podczas pierwszego dnia wykładów oraz manualnych.

Wśród zadań ocenianych podczas mistrzostw znajdą się m.in. takie konkurencje jak: szycie chirurgiczne skóry, tkanki podskórnej oraz zespolenia przewodu pokarmowego. Wszystkie ćwiczenia wykonywane zostaną na materiale biologicznym i będą symulacją postępowania z prawdziwym pacjentem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum