Zielona Góra: dodatkowe 7,7 mln zł dla szpitala na kształcenie lekarzy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2015 17:10

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał 4 sierpnia dodatkowe wsparcie w wys. 7,7 mln zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze na dostosowanie infrastruktury lecznicy do potrzeb kierunku lekarskiego.

Zielona Góra: dodatkowe 7,7 mln zł dla szpitala na kształcenie lekarzy
Zielona Góra: dodatkowe pieniądze na kształcenie lekarzy. Fot. Archiwum

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, dofinansowanie dla wymienionego zadania wzrosło z  18,1 mln zł do 25,8 mln zł.

Przedmiotem projektu jest m.in. przebudowa i modernizacja Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Pracowni Badań Mikrobiologicznych oraz budynku Patomorfologii, który zostanie powiększony o Ośrodek Medycznych Nauk Podstawowych.

W ramach rozszerzenia zakresu rzeczowego projektu zmodernizowane zostaną sale operacyjne wraz z pomieszczeniami pomocniczymi Centralnego Bloku Operacyjnego, w których będą zainstalowane kamery umożliwiające studentom przebywającym w salach dydaktycznych obserwację prowadzonych zabiegów i operacji.

Ponadto zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie dydaktyczne oraz naukowo-badawcze, co ułatwi prowadzenie zajęć dla studentów kierunku lekarskiego, jak i prac naukowych. Lista zamówionego sprzętu i wyposażenia była konsultowana ze specjalistami,którzy mają prowadzić zajęcia ze studentami oraz z lekarzami praktykującymi w poszczególnych specjalnościach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum