Zielona Góra: centrum symulacji dla studentów pielęgniarstwa już otwarte

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2019 14:20

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w nowym obiekcie Uniwersytetu Zielonogórskiego zostało otwarte. Pracownia posłuży studentom i studentkom pielęgniarstwa, przede wszystkim pierwszego roku. Zabiegi prowadzone na fantomach i symulatorach mają przygotować ich do pracy w zawodzie.

Zielona Góra: centrum symulacji dla studentów pielęgniarstwa już otwarte
Na zdjęciu: Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM Fot. Śląski Uniwersytet Medyczny

Obiekt udało się stworzyć dzięki unijnej dotacji w wys. 2,4 mln zł. Resztę (200 tys. zł) wyłożyła uczelnia. Centrum działać będzie w budynku szkoły przy ul. Energetyków 2.

Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, która przyjechała do Zielonej Góry na otwarcie centrum, podkreślała, że wszystkie zakupione urządzenia do maksimum odwzorowują prowadzenie zabiegów na żywym organizmie.

Zajęcia w nowym obiekcie rozpoczną się już od najbliższego semestru letniego. Kadra - czterech instruktorów i dwóch inżynierów - jest już po szkoleniach i w pełni gotowa do prowadzenia ćwiczeń - informuje Gazeta Wyborcza.

Uczelnia skutecznie postarała się też o dofinansowanie wieloprofilowego centrum symulacji medycznej. Od monoprofilowego różni się tym, że służy przede wszystkim przyszłym lekarzom. Na przygotowanie i wyposażenie obiektu UZ otrzymał 12,5 mln zł. Otwarcie zaplanowano na koniec 2019 r.

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum