Zachodniopomorskie: duże zainteresowanie kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym

Autor: Nauka w Polsce-PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2014 12:11

Na większości szczecińskich uczelni zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne i ruszył etap drugi. Na chętnych czekają jeszcze wolne miejsca.

Na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym etapie największym zainteresowaniem cieszyły się skandynawistyka i psychologia (na obu kierunkach ponad cztery osoby na jedno miejsce).

Z kolei na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym największym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski (ponad 11 osób na jedno miejsce), drugi najchętniej wybierany to kierunek lekarsko-dentystyczny (ponad 10 osób na miejsce). Liczba chętnych na pozostałe kierunki na uczelni medycznej to ok. dwóch osób.

PUM odnotował w tym roku wzrost zainteresowania - zwłaszcza kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym - w przeciwieństwie np. do Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, które  odnotowały spadek liczby chętnych. 

Część uczelni przygotowała dla przyszłych studentów nowe kierunki. W ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego znalazła się m.in. optyka okularowa. Z kolei zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności - to nowe propozycje Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum