jjx/Rynek Zdrowia | 31-03-2019 15:54

Zabrze: konferencja "BioMedTech Silesia" już po raz szesnasty

W dniach 5 i 6 kwietnia odbędzie się w Zabrzu organizowana już po raz 16. przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi konferencja naukowa "BioMedTech Silesia 2019", poświęcona postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej.

Konferencja jest okazją do wymiany doświadczeń hobbystów i profesjonalistów, uczniów i naukowców, którzy zajmują się technicznymi, biologicznymi i medycznymi aspektami ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

W piątek (5 kwietnia) w sali sympozjalnej FRK w Zabrzu zaplanowana jest w dwóch sesjach jednodniowa konferencja "Junior", obejmująca gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Po jej zakończeniu publiczność oraz rada naukowa konferencji zagłosują na najciekawszą pracę sesji młodzieżowej i studenckiej. W tym dniu odbędzie się także sesja profesjonalna, przeznaczona dla naukowców, po której zostaną także ogłoszone wyniki głosowania nad najlepszymi projektami i propozycjami nowatorskich rozwiązań.

W sobotę (6 kwietnia) odbędą się warsztaty chirurgiczne BioMedTech Silesia, przeznaczone wyłącznie dla gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Zgodnie ze strategią spotkań BMT, wybrane prezentacje osiągnięć technicznych będzie można przetestować.

Warsztaty chirurgiczne to jedyna w Polsce możliwość zapoznania się z techniką chirurgiczną: od szycia na skórce kurczaka, przez chirurgię laparoskopową, do zrobotyzowanej, od trenażerów do wirtualnej sali operacyjnej. Oznacza to oryginalne stanowiska treningowe i badawcze oraz kilka godzin zabawy i nauki dla przyszłych specjalistów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Z kolei 13 kwietnia po raz pierwszy, w ramach BioMedTech organizowane są warsztaty dla nauczycieli "Szkoła Wynalazców".