Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora | 22-02-2015 13:51

Zabrze: Wydział Inżynierii Biomedycznej w nowej siedzibie

Studenci i pracownicy jedynego w Polsce Wydziału Inżynierii Biomedycznej będzie miał w Zabrzu (Śląskie) własną siedzibę. W poniedziałek (23 lutego br.) dostaną budynek przy ul. Roosevelta 40. Remont kosztował około 5 mln zł.

Do tej pory studenci inżynierii biomedycznej z Politechniki Śląskiej korzystali z pomieszczeń dydaktycznych Wydziałów: Mechanicznego Technologicznego oraz Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

W budynku przy Roosevelta czekają laboratoria wyposażone w unikatową aparaturę badawczą. W wirtualny sposób można w nich opanować techniki przeprowadzania różnych zabiegów.

Własny budynek zagwarantuje warunki do prowadzenia badań z zakresu biomechaniki narządu ruchu oraz rehabilitacji i diagnostyki narządu lokomocyjnego, bezpieczeństwa ruchu drogowego, projektowania sprzętu rehabilitacyjnego, biomateriałów, implantów oraz instrumentarium chirurgicznego, metodologii i analizy przetwarzania sygnałów biologicznych, wytwarzania materiałów biomorficznych oraz obrazowania medycznego.

W gmachu znajdzie się dziekanat oraz cztery katedry: Informatyki i Aparatury Medycznej, Biomateriałów i Inżynierii Wyrobów Medycznych, Biomechatroniki oraz Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych.

Inwestycja sfinansowana została ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz pieniędzy politechniki.

Więcej: www.gazeta.pl