Z udziałem UM we Wrocławiu powstało centrum badawcze WRoclaw Concept

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2018 19:05

Współpraca w zakresie realizacji programów badawczo-rozwojowych między Dolnym Śląskiem a Saksonią to główny cel nowego centrum badawczego WRoclaw Concept. Porozumienie o jego utworzeniu podpisali w poniedziałek (9 lipca) rektorzy pięciu wrocławskich uczelni.

FOT. Fotolia

Do umowy, będącej wspólną inicjatywą wyższych uczelni z Wrocławia i Saksonii, przystąpiły w poniedziałek: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Medyczny.

Zadaniem nowo powołanego centrum będzie m.in. realizacja międzynarodowych programów badawczo-rozwojowych oraz transfer technologii do gospodarki.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyła także minister nauki i sztuki Saksonii, dr Eva-Maria Stange, która przypomniała, że dotychczas pomiędzy naukowcami z Dolnego Śląska i Saksonii zawartych zostało blisko 170 indywidualnych umów i powiązań. - To pokazuje, że współpraca naukowa pomiędzy naszymi regionami jest jak najbardziej realna. Teraz możemy ją jeszcze bardziej poprawić i zintensyfikować - zaznaczyła.

Jak zauważył rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas, centrum ma służyć m.in. ujednoliceniu poziomu badań w obu regionach. Zaznaczył, że działalność centrum przyczyni się m.in. do rozwoju biotechnologii, nanotechnologii, przemysłu maszynowego czy medycznego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum