Wykłady i badania medyczne podczas Nocy Naukowców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2013 15:32

Pokazy, warsztaty, eksperymenty, wykłady i wiele innych atrakcji czeka na pasjonatów nauki w piątkowy wieczór (27 września) w całej Europie. Z okazji Nocy Naukowców specjalne imprezy odbędą się także w wielu miastach Polski.

Wykłady i badania medyczne podczas Nocy Naukowców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Organizowana od 2005 r. Noc Naukowców (Researchers' Night) odbywa się co roku w czwarty piątek września. W tym roku weźmie w niej udział ponad 300 europejskich miast. W Polsce Noc Naukowców obchodzona będzie m.in. w Poznaniu, Gdańsku, a także - jako Małopolska Noc Naukowców - w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach.

W Krakowie np. na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie można posłuchać historii o hodowli komórek ludzkiej skóry.

W Tarnowie odbędzie się spektakl m.in chemiczny i warsztaty dotyczące właściwościach kosmetyków. W Nowym Sączu będzie można wykonać komputerowe badanie wad postawy.

Wiele atrakcji szykuje również Poznań. Tu z kolei można będzie w czasie warsztatów samodzielnie przygotować kosmetyki. Będzie też dowiedzieć się, co mówi o nas kropla naszej krwi.

W Warszawie spotkania z naukowcami trwają przez cały tydzień w ramach Festiwalu Nauki. Specjalne atrakcje pod hasłem Nocy Badaczy - wycieczki po laboratoriach, efektowne pokazy chemiczne i wykłady - organizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN.

W tym roku imprezy w ramach Nocy Naukowców odbywają się w 25 państwach członkowskich UE (we wszystkich państwach poza Austrią, Danią i Luksemburgiem), a także w Bośni i Hercegowinie, Macedonii, Czarnogórze, na Islandii, w Izraelu, Serbii, na Wyspach Owczych i w Turcji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze