Wrocław: minister zdrowia uczestniczył w inauguracji roku na Uniwersytecie Medycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2019 17:57

- Wiedza sama dla wiedzy jest niezwykle ważna, ale pamiętajcie, że te zawody, których dzisiaj się nauczycie są dalej idące. Tą wiedzę o świecie, tą prawdę, którą tutaj zdobędziecie od waszych nauczycieli przekujecie na pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego te zawody są tak piękne i dlatego warto tutaj studiować - podkreślił.

Nowy rok akademicki na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczęło w piątek 6,3 tys. studentów, w tym ponad 2 tys. na pierwszym roku.

Od nowego roku akademickiego zmieniła się struktura uczelni – funkcjonuje tu już nie pięć a trzy wydziały prowadzące w sumie 12 kierunków studiów w tym dwa w języku angielskim. Są to: Wydział Lekarski, Wydział Farmaceutyczny i Wydział Nauk o Zdrowiu.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego doktorat honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu otrzymał prof. Tomasz Grodzicki, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. Prof. Grodzicki jest lekarzem specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych, geriatrii i hipertensjologii.

Profesor pełnił funkcję dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM do 2016 roku a wcześniej w latach 2005-2008 był prodziekanem tego wydziału. Od 2001 roku jest kierownikiem Katedry Chorób Wewnętrznych i Gerontologii UJ CM oraz ordynatorem Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

PAP - Agata Tomczyńska Nauka w Polsce

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum