Wrocław: listy zakwalifikowanych na stacjonarne studia medyczne

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2017 15:01

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ogłosił pierwsze listy zakwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne. Jak co roku największa konkurencja panowała wśród kandydatów na kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku o 52 miejsca starało się 1323 kandydatów, co w przeliczeniu daje 25 osób na 1 miejsce - informuje uczelnia.

Wrocław: listy zakwalifikowanych na stacjonarne studia medyczne
FOT. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu; fragment filmu "Wrocław - Recall the years"

Najwięcej maturzystów marzyło o kierunku lekarskim. Na 3536 kandydatów czekają 253 miejsca, a więc na jedno przypadło 14 maturzystów.

Kolejnym wśród najpopularniejszych kierunków jest farmacja. O studia na niej ubiegało się o 157 osób więcej niż podczas ubiegłorocznej rekrutacji. O jedno miejsce starało się tu sześciu kandydatów, podobnie jak na analityce medycznej.

Ogromną popularnością w trakcie tegorocznej rekrutacji cieszyła się również dietetyka, która przyciągnęła 458 kandydatów. To daje jej czwarte miejsce pod względem popularności wśród kierunków, po stomatologii, medycynie oraz farmacji. W tym wypadku o każde z 80 miejsc ubiegało się 6 osób.

Rekrutujący się na fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu po raz pierwszy zostali przyjęci na studia jednolite magisterskie. Wcześniej były to studia dwustopniowe. Mimo tej zmiany o miejsce tu starały się 4 osoby.

- Nowością w czasie tegorocznej rekrutacji był brak egzaminów wstępnych z przedmiotów kierunkowych dla osób z zagranicznymi dyplomami. Zamiast nich kandydaci pisali egzamin z języka polskiego. O ich przyjęciu decydowały oceny na posiadanym świadectwie/dyplomie oraz pozytywny wynik z egzaminu. Dzięki temu uproszczeniu więcej osób w takiej sytuacji ubiegało się o miejsce, a także więcej zyskało szansę na przyjęcie - informuje Biuro Prasowe Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Na tę uczelnię rekrutowano na 10 kierunków studiów stacjonarnych: lekarsko-dentystyczny, lekarski, farmację, analitykę medyczną, dietetykę, fizjoterapię, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne.

Obecnie trwa rejestracja na studia niestacjonarne na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, analitykę medyczną, a także na studia stacjonarne II stopnia na: dietetykę, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne i fizjoterapię.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum