Wrocław: jeszcze w tym roku akademickim ruszy Centrum Symulacji Medycznej

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2017 09:37

Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu będą reanimować, intubować, odbierać porody i pobierać krew na zaawansowanych fantomach, które krzyczą, krwawią, pocą się, a nawet siusiają.

Wrocław: jeszcze w tym roku akademickim ruszy Centrum Symulacji Medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwsze zajęcia w supernowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej powstającym na Starym Kampusie UM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu mają się rozpocząć już w tym roku akademickim.

Na centrum powstające w zabytkowym czterokondygnacyjnym budynku z czerwonej cegły, który wcześniej mieścił szpitalną pralnię, kuchnię i stołówkę, składać się będzie sześć pomieszczeń. Będą to sale tzw. wysokiej wierności, czyli dokładnie odtwarzające warunki szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR), sali intensywnej terapii czy pielęgniarskiej.

Pomocą w nauczaniu przyszłych lekarzy, ratowników i pielęgniarek będą najnowocześniejsze fantomy, które coraz lepiej imitują prawdziwych ludzi. Nowoczesny fantom ma umiejętność samodzielnego oddychania. Można więc uczyć się na nim znieczulenia ogólnego, monitorując oddech. Pozwolą też przećwiczyć odbieranie porodu w warunkach akcji porodowej, ratowanie poszkodowanego w wypadku w prawdziwej karetce czy na SOR.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum