Gazeta.pl/Rynek Zdrowia | 10-08-2011 14:14

Wrocław: centralna inauguracja roku akademickiego w Katowicach?

W październiku br. centralna inauguracja roku akademickiego uczelni medycznych miała odbyć się w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Resort zdrowia zapowiada jednak przeniesienie uroczystości do Katowic - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu, profesora Marka Ziętka, uczelnia ponosi konsekwencje konfliktu personalnego, jaki toczy się pomiędzy nim, a wiceministrem zdrowia Andrzejem Włodarczykiem.

Decyzja o centralnej inauguracji roku akademickiego uczelni medycznych we Wrocławiu w roku 2011 zapadła w październiku ub. r. Zabiegał o nią ówczesny rektor uczelni, prof. Ryszard Andrzejak.

Inaugurację firmuje Konferencja Rektorów Uczelni Medycznych, której obecnie przewodniczy prof. Ewa Małecka-Tendera, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. To właśnie jej chce powierzyć tegoroczne uroczystości wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk. W lipcu wysłał już w tej sprawie oficjalne pismo.

Akademia Medyczna we Wrocławiu na tegoroczne obchody wydała już 100 tys. zł. Zaprosiła gości z Polski i zagranicy. Obecnie czeka na decyzję prof. Małeckiej-Tendery, która poprosiła o opinię w tej sprawie innych rektorów uczelni.

Więcej: http://wroclaw.gazeta.pl/