×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: będzie nowy rektor Akademii Medycznej, ale starzy prorektorzy

Autor: gazeta.pl/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 07 maja 2011 12:25Zaktualizowano: 07 maja 2011 12:35

Nowy rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu będzie musiał pracować ze współpracownikami dotychczasowego rektora. Takie warunki swojej dymisji narzucił prof. Ryszard Andrzejak. Utrudni to odbudowę wizerunku uczelni - ocenia "Gazeta Wyborcza".

Wrocław: będzie nowy rektor Akademii Medycznej, ale starzy prorektorzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wybory na stanowisko rektora Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (muszą odbyć się w ciągu miesiąca) wygra osoba, która będzie chciała odbudować wizerunek uczelni, ktoś spoza kręgu współpracowników dotychczasowego rektora - przewiduje "Gazeta Wyborcza" i analizuje układ sił po wymuszonej dymisji dotychczasowego rektora.

Miesiąc temu fatalna atmosfera w Akademii Medycznej osiągnęła punkt krytyczny. W ciągu kilkunastu dni trzy największe wydziały zaapelowały o dymisję całego Kolegium Rektorskiego - przypomina gazeta i tłumaczy, że uczonym przede wszystkim szło o rezygnację posądzanego o plagiat prof. Ryszarda Andrzejaka.

Kiedy wreszcie ustąpił (od oskarżenia prof. Andrzejaka o popełnienie plagiatu minęło dwa i pół roku) Ministerstwo Zdrowia uznało sprawę za zamkniętą.

Jednakże, jak sugeruje "Gazeta Wyborcza", resort doprowadził do sytuacji, w której wprowadzanie zmian, będzie już od samego początku niezwykle trudne, ponieważ na nowo wybrani zostaną tylko rektor i prorektor do spraw nauki. W swoich gabinetach zostanie troje dotychczasowych prorektorów, jedni z najbardziej zagorzałych obrońców prof. Andrzejaka.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum