Wrocław: Uniwersytet Medyczny odwołuje wydarzenia w związku z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2020 16:28

W związku z zagrożeniem koronawirusem władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń, w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników - poinformowała w poniedziałek uczelnia.

Odwołane zostają m.in. konferencje Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

"Obserwując rozwój sytuacji epidemiologicznej na świecie, a także stosując się do zaleceń Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zadecydowały o wstrzymaniu zaplanowanych wydarzeń - w tym konferencji oraz wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników od dnia 9 marca do odwołania" - poinformowała w poniedziałek Katarzyna Szulik z biura prasowego wrocławskiej uczelni.

Nie odbędą się między innymi zaplanowana na 13 marca uroczystość promocji doktorskich oraz Dzień Otwarty uczelni.

Szulik przekazała też, że władze uczelni zwróciły się z prośbą do studentów zagranicznych, by w najbliższym czasie nie wyjeżdżali do domów. Duża grupa studentów pochodzi z Niemiec.

- Po raz kolejny zaapelowano także do studentów, którzy mają objawy grypopodobne, by nie przychodzili na zajęcia. Akademicka Poliklinika Stomatologiczna zwróciła się też z prośbą do przeziębionych pacjentów, by przełożyli zaplanowane wizyty - powiedziała Szulik.

W ubiegły czwartek także władze Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego z powodu zagrożenia koronawirusem zdecydowały o odwołaniu do 22 marca wszystkich wydarzeń i imprez skupiających powyżej 200 uczestników.

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum