MSX/Rynek Zdrowia | 25-03-2021 15:40

Wrocław: UM zabiega o przyszłych medyków. Będzie onlinowy dzień otwarty

Wrocławska uczelnia medyczna otwiera wirtualne drzwi do swojej uczelni dla licealistów, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na kierunkach medycznych.

Dzień otwarty na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Fot. Materiały prasowe

  • Dzień otwarty dla tegorocznych maturzystów odbędzie się w formie om-line w dniu 26 marca
  • Wrocławski Uniwersytet Medyczny prowadzi studia na 10 kierunkach w języku polskim i dwóch w języku angielskim
  • Licealiści zapoznają się z zasadami rekrutacji, ofertą domów studenckich, stypendiów i wymian międzynarodowych

Wydarzenie odbędzie się w formie online 26 marca 2021 r. w godzinach 13.00-16.30 na stronie internetowej Dnia Otwartego UMW: https://www.rekrutacja.umed.wroc.pl/dzien-otwarty/

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, wrocławski Uniwersytet Medyczny kształci nie tylko przyszłych lekarzy, ale również farmaceutów, pielęgniarki, ratowników medycznych, analityków medycznych, dietetyków, położne, rehabilitantów, specjalistów od zdrowia publicznego.

Dwanaście prestiżowych kierunków

- Nasza uczelnia prowadzi studia na dziesięciu kierunkach w języku polskim i dwóch w języku angielskim. Realizujemy ćwiczenia w Centrum Symulacji Klinicznej oraz Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie studenci odbywają zajęcia praktyczne. Tam też przyszli farmaceuci i analitycy medyczni zdobywają pierwsze laboratoryjne szlify. W ramach Dnia Otwartego UMW maturzyści mogą zapoznać się z pełną ofertą uczelni oraz dowiedzieć się, który kierunek najbardziej im odpowiada - informuje uczelnia.

W trakcie wydarzenia przewidziane są m.in. prezentacje dotyczące zasad rekrutacji dla osób, które uzyskały świadectwo w Polsce i za granicą, oferty domów studenckich, stypendiów i wymian międzynarodowych. Kandydaci będą mogli również wziąć udział w czacie z przedstawicielami komisji rekrutacyjnych i studentami wszystkich kierunków.

Z okazji Dnia Otwartego udostępnione zostaną również niepublikowane do tej pory filmy ukazujące zaplecze dydaktyczne Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu.