Wrocław: 40 procent starających się o indeks UM chce być lekarzami

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2017 12:23

W czwartek (29 czerwca) zakończyła się rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Wstępne statystyki wskazują na niezmienną i przytłaczającą popularność kierunku lekarskiego - około 5 tys. z niemal 12,5 tys. zarejestrowanych wybrało właśnie medycynę.

Wrocław: 40 procent starających się o indeks UM chce być lekarzami
40 procent starających się o indeks UM chce być lekarzami. Fot. archiwum

Kierunek medyczny jest bez wątpienia najpopularniejszy spośród dziecieciu oferowanych przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Skala zainteresowania pokazuje, że szansę na studiowanie otrzymają jedynie zdobywcy bardzo wysokich wyników na maturze, ponieważ na około 5 tys. kandydatów czeka jedynie 269 miejsc.

Kolejne pod względem zainteresowania okazały się, w kolejności: kierunek lekarsko-dentystyczny (57 miejsc), farmacja (173 miejsca) oraz ex aequo kierunki analityka medyczna (87 miejsc) oraz dietetyka (80 miejsc).

Po 14 lipca możliwa będzie jeszcze rejestracja na studia niestacjonarne na Wydział Lekarski, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, a także na studia stacjonarne II stopnia na kierunki pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, fizjoterapię i dietetykę.

Ogłoszenie pierwszej listy osób zakwalifikowanych na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (medycyna, stomatologia, farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia) nastąpi 14 lipca.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum