Wrocław: 24 chętnych na jedno miejsce na stomatologię Uniwersytetu Medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 16:15

Aż 24 osoby przypadały na jedno miejsce na kierunku stomatologia Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Na kierunku lekarskim kandydatów na jedno miejsce było 14. W sumie 9,5 tys. kandydatów walczyło o 1240 miejsc na studiach - podała uczelnia.

Wrocław: 24 chętnych na jedno miejsce na stomatologię Uniwersytetu Medycznego
Największym zainteresowaniem cieszyła się stomatologia, gdzie na jedno miejsce przypadało 24 kandydatów. Fot. Archiwum

Liczba kandydatów na studia na uczelni utrzymała się na poziomie z zeszłego roku, sięgając prawie 9,5 tys. kandydatów na 1240 miejsc dostępnych na studiach jednolitych magisterskich oraz I stopnia.

Największym zainteresowaniem cieszyła się stomatologia, gdzie na jedno miejsce przypadało 24 kandydatów, z kolei na kierunku lekarskim, podobnie jak w roku ubiegłym, na jedno miejsce przypadało 14 osób.

"Trzecie miejsce z wynikiem 7 osób na miejsce zajęła analityka medyczna. Liczba chętnych do studiowania ratownictwa wzrosła o kilkadziesiąt osób, a o jedno miejsce starało się czterech kandydatów" - podaje uczelnia w komunikacie.

Pod względem liczby aplikujących najpopularniejszy okazał się kierunek lekarski. Chęć podjęcia studiów medycznych wyraziło niemal 3900 osób spośród wszystkich, którzy aplikowali na studia w roku akademickim 2020/2021.

Większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym cieszył się również nabór na studia w języku angielskim, które Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi na dwóch kierunkach: lekarskim i lekarsko-dentystycznym. O miejsce na medycynie w ramach English Division ubiegało się łącznie ponad 600 kandydatów, a na stomatologii - nieco ponad 100.

Jak podano, kandydaci na studia anglojęzyczne pochodzą głównie z Niemiec, ale spora grupa to także obywatele Tajwanu i Tajlandii, jak również Norwegii, Irlandii, Szwecji, USA, Kanady, a nawet Malezji.

20 sierpnia ruszyła rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmaceutycznym i analityce medycznej. Zakończy się ona 27 sierpnia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum