Więcej miejsc na kierunku lekarskim, ale wciąż za mało

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2019 12:29

O ponad 300 zwiększy się - w stosunku do zeszłego roku akademickiego - liczba miejsc na kierunku lekarskim. W sumie uczelnie będą mogły przyjąć 8331 studentów. Dla przyszłych stomatologów zarezerwowano 1416 miejsc.

Więcej miejsc na kierunku lekarskim, ale wciąż za mało
Fot. SUM (zdjęcie ilustracyjne)

Minister zdrowia co roku określa - w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego - limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny na poszczególnych uczelniach. Projekt rozporządzenia dotyczącego przyszłego roku akademickiego jest właśnie w konsultacjach - informuje DGP.

Zgodnie z nim na kierunku lekarskim limit miejsc ogółem wyniesie 8331, w tym na jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych w języku polskim - 5122 miejsc, na studiach niestacjonarnych w języku polskim - 1308, a na studiach w języku innym niż język polski (w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej) - 1901. To niewiele więcej niż obecnie - na bieżący rok akademicki zaplanowanych zostało bowiem prawie 8 tys. miejsc. Wówczas również wzrost rok do roku wynosił ok. 300. W ocenie środowiska to stanowczo za mało.

Czytaj: gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum