Warszawski Uniwersytet Medyczny walczy z plagiatami

Autor: WUM, DMX/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2011 16:42

Warszawski Uniwersytet Medyczny już po raz czwarty otrzymał certyfikat "Uczelnia walcząca z plagiatami", przyznawany przez firmę Plagiat.pl.

Warszawski Uniwersytet Medyczny walczy z plagiatami

Plagiat.pl od czterech lat przyznaje specjalne certyfikaty uczelniom i wydziałom, które w szczególny sposób troszczą się o jakość programów edukacyjnych i konsekwentnie dążą do wyeliminowania z grona swoich studentów osób plagiatujących prace licencjackie i magisterskie. Uczelnia, która zdobędzie certyfikat ma prawo do wydania absolwentowi imiennego certyfikatu oryginalności pracy dyplomowej.

Obok Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikaty otrzymało 15 uczelni i 3 wydziały. Wśród uczelni nagrodzonych w tym roku, znalazła się między innymi także Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Serwis Plagiat.pl powstał w czerwcu 2002 roku. Jego celem było wsparcie wykładowców uniwersyteckich, zmagających się z plagą nieuprawnionych zapożyczeń w pracach studentów.

System został stworzony po to, by pomóc wykładowcom wykrywać w badanym tekście potencjalnie zapożyczone fragmenty i wyszukiwać ewentualne źródła zapożyczeń. Obecnie (dane z lutego 2011 r.) z firmą Plagiat.pl współpracują 123 polskie uczelnie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum