Warszawa: w październiku na Uczelni Łazarskiego ruszają studia medyczne

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2017 11:26

Uczelnia Łazarskiego rozpoczyna kształcenie lekarzy - jako pierwsza niepubliczna placówka w Warszawie i druga w Polsce.

-  Będziemy wprowadzali nowoczesne metody nauczania problemowego, połączone z nabywaniem umiejętności kontaktu z pacjentem i jego bliskimi - zapowiada dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego, prof. Piotr Zaborowski.

- Przygotujemy przyszłych lekarzy do nowych wyzwań, jakie czekają ich w dobie zagrożeń cywilizacyjnych, powszechnego dostępu do informacji i potrzeb nowego sposobu wykonywania zawodu lekarza, np. praktykowania zawodu w obliczu medycyny spersonalizowanej oraz szerokiego wykorzystywania metod telemedycznych - wylicza.

Rekrutacja na studia rozpoczęła się 5 maja 2017 r. Uczelnia jest gotowa do przyjęcia 60 studentów na pierwszy rok studiów lekarskich.

Na liście placówek, z którymi współpracuje Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego, znajdują się m.in.: Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz kilkanaście warszawskich i mazowieckich szpitali marszałkowskich, powiatowych, miejskich publicznych i niepublicznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum