Warszawa: rektor WUM rekomenduje uczelniom odwołanie imprez o charakterze masowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 18:03

Z względu na ryzyko związane z koronowirusem rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Mirosław Wielgoś zarekomendował społeczności uczelni odwołanie konferencji i imprez o charakterze masowym. Dodał, że wstrzymuje również wydawanie zezwoleń na ich organizację w najbliższym czasie.

Prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM; FOT. PTWP

"Mając na względzie bezpieczeństwo i dynamikę sytuacji epidemiologicznej rekomenduję społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odwołanie konferencji i imprez o charakterze masowym, jednocześnie wstrzymując wydawanie zezwoleń na ich organizację w najbliższym czasie" - napisał rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś w komunikacie przekazanym we wtorek PAP.

Swoją decyzję rektor uzasadnił również tym, że w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny rekomendował odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne.

Prof. Wielgoś poprosił społeczność WUM o zapoznanie się z treścią tego komunikatu, zaapelował też o śledzenie bieżących doniesień na temat koronawirusa zamieszczanych na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i komunikatów MSZ oraz bieżących informacji wewnątrzuczelnianych.

Rektor przypomniał również o podstawowych zasadach higieny, jakich należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum