Warszawa: rekrutacja na studia z zakresu koordynowanej ochrony zdrowia

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2018 20:08

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uruchomił rekrutację na studia podyplomowe, które będą kształcić menedżerów koordynowanej ochrony zdrowia - podaje warszawska uczelnia.

Warszawa: rekrutacja na studia z zakresu koordynowanej ochrony zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dwusemestralne studia ruszą w maju br. w trybie sobotnio-niedzielnym, dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia (PTKOZ) i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) - informuje nas Jarosław Fedorowski, prezes PTKOZ i Polskiej Federacji Szpitali.

Jak podkreśla UKSW na swojej stronie, to „pierwsze tego typu studia w Polsce. Ich przygotowanie i wdrożenie są wynikiem śledzenia nie tylko trendów, doświadczeń europejskich i światowych, ale również odpowiedzią na konsekwencje zmian społecznych, demograficznych, ekonomicznych i kulturowych”.

„Koordynowana ochrona zdrowia, według PTKOZ, to zorganizowane działania uczestników systemu mające na celu osiąganie wysokiej jakości opieki medycznej, ciągłości obsługi pacjenta oraz efektywności kosztowej świadczeń. Do tych właśnie zadań potrzebni są profesjonaliści, którzy w szpitalach, poradniach, podstawowej opiece zdrowotnej skoordynują działania i jednocześnie zmniejszą administracyjne obciążenie lekarzy i pielęgniarek oraz pozostałych profesjonalistów medycznych” - informuje uczelnia.

Więcej: www.uksw.edu.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum