Warszawa: prof. Janusz Woytoń doktorem honoris causa WUM

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2011 14:57

We wtorek (28 czerwca) na Zamku Królewskim w Warszawie prof. Janusz Woytoń - jeden z twórców nowoczesnej perinatologii w Polsce - odbierze tytuł doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Warszawa: prof. Janusz Woytoń doktorem honoris causa WUM
Tę najwyższą akademicką godność senat uczelni przyznał prof. Januszowi Woytoniowi 22 listopada 2010 roku za "wybitne osiągnięcia naukowe i kliniczne o wymiarze światowym w dziedzinie perinatologii i położnictwa oraz dla rozwoju badań naukowych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym".

Promotorem w postępowaniu o nadanie prof. Januszowi Woytoniowi godności doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest profesor Stanisław Radowicki - kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej II Katedry Położnictwa i Ginekologii WUM.

"Prof. Janusz Woytoń całym swoim życiem zawodowym i naukowym przyczynił się do znaczącego podniesienia rangi polskiego położnictwa i ginekologii na świecie. Jest uznanym inicjatorem i niekwestionowanym autorytetem w zakresie badań płynu owodniowego. Tworząc na bazie II Kliniki Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej we Wrocławiu jeden z pierwszych na świecie ośrodków badających zależności pomiędzy właściwościami biochemicznymi i biofizycznymi płynu owodniowego a stanami zagrożenia płodu przyczynił się do zbudowania podstaw nowoczesnej perinatologii w naszym kraju" - napisał w laudacji prof. Radowicki.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie dyplomy odbierze również 14 nowych doktorów habilitowanych i 60 nowo promowanych doktorów nauk medycznych I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii WUM, którym kieruje dziekan prof. Mirosław Wielgoś.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum