Warszawa: do tego ośrodka trafiają dzieci z niedosłuchem

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2017 09:50

Półokrągłe sale i studio nagraniowe - tak wygląda szkoła dla dzieci z niedosłuchem. Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych w Warszawie trafiają dzieci z wadą słuchu, która przekracza 40 decybeli.

Warszawa: do tego ośrodka trafiają dzieci z niedosłuchem
Warszawa: do tego ośrodka trafiają dzieci z niedosłuchem. Fot. Archiwum

- Sale lekcyjne wyglądają u nas inaczej niż w typowej szkole. Uczniowie siedzą w półokręgu, żeby mogli widzieć nawzajem swoje usta. To pomaga w komunikacji tak jak aparaty słuchowe - mówi reporterowi RMF FM Danuta Zielińska, logopeda w Ośrodku dla Głuchych przy ulicy Łuckiej w Warszawie. 

Dodaje, że w godziny lekcyjne wplatane są zajęcia logopedyczne i komunikacyjne, dzięki którym uczniowie wzbogacają swój język i dzięki temu porozumiewanie się ze słyszącą częścią społeczeństwa. Lekcje są prowadzone tak jak uczniowie potrzebują: albo w języku migowym, albo mówionym, albo w systemie mieszanym.

Na drugim piętrze dla Ośrodka dla Głuchych w Warszawie działa studio nagraniowe. Ta sala jest wykorzystywana do nauki języka migowego. W szkole organizowane są też warsztaty psychoedukacyjne. 

Do działającej od 46 lat placówki trafiają dzieci z wadą słuchu, która przekracza 40 decybeli. Poza typowymi zajęciami lekcyjnymi  uczniowie mają zajęcia logopedyczne i komunikacyjne, dzięki którym uczą się porozumiewanie ze słyszącą częścią społeczeństwa.

18 marca Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie organizuje dzień otwarty. 

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum