Warszawa: WUM odwołał kontrowersyjną konferencję

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 października 2016 20:13

Warszawski Uniwersytet Medyczny powiadomił, że konferencja na temat aborcji, której organizatorami miały być jeden z zakładów uczelni oraz Ordo Iuris, została odwołana - informuje Gazeta Wyborcza.

Warszawa: WUM odwołał kontrowersyjną konferencję
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Studenci medycyny chcieli protestować, bo nie zgadzali się na to, by "pod płaszczykiem pseudonaukowej konferencji wprowadzać fanatyczną propagandę w mury uczelni" - informuje Gazeta Wyborcza.

Studenci zapowiedzieli protest, bo uczelnia zgodziła się na konferencję Ordo Iuris, organizacji, która żąda całkowitego zakazu aborcji. Miał wystąpić na niej m.in. ekspert komisji bioetycznej Episkopatu Polski, który głosił, że "dzieciom narodzonym z in vitro grożą upośledzenia umysłowe i autyzm". Tę metodę porównywał do układu z diabłem.

W czwartek (6 października) biuro prasowe WUM poinformowało, że komitet organizacyjny konferencji naukowej "Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne oraz prawne", zaplanowanej na 14 października, podjął decyzję o jej odwołaniu.

W oświadczeniu czytamy, że konferencja nie odbędzie się, gdyż "na ręce rektora WUM prof. Mirosława Wielgosia wpłynęło dzisiaj pismo od pani prof. Elżbiety Dmoch-Gajzlerskiej, kierownika Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu", w którym organizatorzy poinformowali, że odwołują konferencję "w związku z niedopełnieniem formalności z władzami WUM w zakresie nieuprawnionego wykorzystania logo uczelni, a tym samym wizerunku WUM".

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum