Warszawa: WUM będzie współpracował z Centrum Onkologii

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 28 września 2011 15:50

Warszawski Uniwersytet Medyczny i Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie zawarły porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju onkologii w Polsce.

Warszawa: WUM będzie współpracował z Centrum Onkologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dokument podczas Posiedzenia Rady Naukowej Instytutu 28 września podpisali prof. Marek Krawczyk, rektor WUM oraz prof. Marian Reinfuss, kierownik Instytutu.

- Współpraca naszej uczelni z Centrum Onkologii istniała od zawsze i to na wielu poziomach. Dzisiejsze porozumienie sankcjonuje tę współpracę. Będziemy wspólnie zabiegać o lepszą jakość dydaktyki, współdziałać na polu naukowym i instytucjonalnym - mówił podczas podpisania porozumienia rektor WUM.

Prof. Marian Reinfuss podkreślał, że dla Centrum Onkologii to porozumienie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym jest bardzo ważne. - Nie ma wątpliwości, że powinna powstać akademicka sieć onkologiczna. To pierwszy krok do jej utworzenia - mówił kierownik Instytutu.

Obie instytucje rozszerzają współpracę w zakresie kształcenia przed- i podyplomowego obecnej i przyszłej kadry medycznej w dziedzinie onkologii. Będą wspólnie działały na rzecz podnoszenia jakości ochrony zdrowia oraz dostępności społeczeństwa do świadczeń medycznych na wysokim poziomie.

Porozumienie obejmuje również współpracę na rzecz rozwoju nowych technologii i technik leczenia w onkologii oraz promocję zdrowia służącą obniżeniu zachorowalności na nowotwory złośliwe. Jednostki będą też dążyć m.in. do podniesienia konkurencyjności ośrodków badawczych, rozszerzenia i wzbogacenia oferty dotyczącej usług badawczych oraz wprowadzenia i rozwoju nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum