Warszawa: AWF i Medicover uruchomią studia pielęgniarskie

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2011 09:42

Medicover nawiązał współpracę partnerską z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie w zakresie wspólnego prowadzenia studiów pielęgniarskich od roku akademickiego 2011/2012.

Warszawa: AWF i Medicover uruchomią studia pielęgniarskie

Zajęcia będą odbywały się w trybie dziennym na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego, w Szpitalu i Centrach Medicover oraz w innych specjalistycznych placówkach medycznych. Wydział Rehabilitacji AWF we współpracy z Medicover planuje również otwarcie studiów pomostowych w 2011 r.

- Współpraca z AWF to dla Medicover powód do ogromnej satysfakcji. Jesteśmy pierwszą firmą medyczną w Polsce, która zdecydowała się na tego typu przedsięwzięcie - mówi Małgorzata Kiljańska, zastępca dyrektora ds. Jakości Medycznej w Medicover. - Chcemy w ten sposób przeciwdziałać problemowi społecznemu, jakim jest malejąca liczba pielęgniarek i pielęgniarzy w Polsce - dodaje.

W Polsce liczba zatrudnionych pielęgniarek i pielęgniarzy przypadająca na 1 tys. mieszkańców jest o połowe niższa, niż w rozwiniętych  państwach Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Szwecja czy Wielka Brytania (dane OECD, stan na koniec 2009 roku).

Przewiduje się, że o ile nie zostaną podjęte skuteczne działania promujące ten ważny społecznie zawód, niedobór personelu pielęgniarskiego będzie się systematycznie pogłębiał. Wynika to z coraz większych potrzeb starzejącego się społeczeństwa, oraz istotnie niższej liczby pielęgniarek rozpoczynających pracę niż tych odchodzących na emeryturę.

- Podjęcie współpracy z Medicover to dla nas możliwość dodatkowego rozwoju uczelni w obszarze nauk o zdrowiu - mówi doc.dr Andrzej Gryglewicz  prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. - Kierunek pielęgniarstwo uzupełnia ofertę uczelni od wielu lat kształcącej fizjoterapeutów, których zawód polega, tak jak personelu pielęgniarskiego, na opiece nad pacjentem - dodaje.

Według niego studiowanie pielęgniarstwa na Wydziale Rehabilitacji AWF, kierunku prowadzonym wspólnie z Medicover, oznacza dla studentów możliwość zdobycia gruntownego wykształcenia i  praktyki.

- Co ważne, to  również bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą i możliwość odbywania staży i praktyk w firmie o uznanej pozycji rynkowej - podkreśla Andrzej Gryglewicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum