×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WUM zbada, jak pandemia wpłynęła na wybór zawodu pielęgniarki

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 01 marca 2021 18:17

Celem projektu realizowanego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest ocena wpływu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 na decyzje wyboru zawodu pielęgniarki/pielęgniarza przez młodych ludzi.

WUM zbada, jak pandemia wpłynęła na wybór zawodu pielęgniarki
Projekt obejmuje także analizę potrzeb studentów pielęgniarstwa dotyczących zmian w systemie kształcenia. Fot. WUM/Facebook

Jak informuje Warszawski Uniwersytet Medyczny, uczelnia otrzymała na to przedsięwzięcie Grant Interwencyjny Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Kwota przyznanego dofinansowania to 110 104,00 zł.

Kierownikiem wyróżnionego projektu zatytułowanego "Edunurse Covid Challenge - developing a strategy to counteract the effects of the COVID-19 pandemic on nursing students' education process" jest dr hab. Mariusz Panczyk z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ.
 
Celem przedsięwzięcia jest ocena wpływu aktualnej, nieprzewidywalnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 na decyzje wyboru zawodu pielęgniarki/pielęgniarza przez młodych ludzi.

Projekt obejmuje też analizę potrzeb studentów pielęgniarstwa dotyczących zmian w systemie kształcenia oraz oczekiwanego wsparcia w procesie edukacji, a także przygotowania klinicznego do pracy zawodowej w kontekście pandemii.

W realizacji projektu będą uczestniczyć również dwie hiszpańskie uczelnie: Universidad de Murcia i Universidad Católica de Valencia San Vicente Mártir.

W skład zespołu naukowego projektu z ramienia WUM wchodzą: prof. Joanna Gotlib i dr Mariusz Jaworski z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu oraz dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka i dr hab. Łukasz Czyżewski z Zakładu Pielęgniarstwa Nefrologicznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum