WUM zbada, jak pandemia wpłynęła na wybór zawodu pielęgniarki
Celem projektu realizowanego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest ocena wpływu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 na decyzje wyboru zawodu pielęgniarki/pielęgniarza przez młodych ludzi.

Jak informuje Warszawski Uniwersytet Medyczny, uczelnia otrzymała na to przedsięwzięcie Grant Interwencyjny Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Kwota przyznanego dofinansowania to 110 104,00 zł.
Kierownikiem wyróżnionego projektu zatytułowanego "Edunurse Covid Challenge - developing a strategy to counteract the effects of the COVID-19 pandemic on nursing students' education process" jest dr hab. Mariusz Panczyk z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ.
Celem przedsięwzięcia jest ocena wpływu aktualnej, nieprzewidywalnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 na decyzje wyboru zawodu pielęgniarki/pielęgniarza przez młodych ludzi.
Projekt obejmuje też analizę potrzeb studentów pielęgniarstwa dotyczących zmian w systemie kształcenia oraz oczekiwanego wsparcia w procesie edukacji, a także przygotowania klinicznego do pracy zawodowej w kontekście pandemii.
W realizacji projektu będą uczestniczyć również dwie hiszpańskie uczelnie: Universidad de Murcia i Universidad Católica de Valencia San Vicente Mártir.
W skład zespołu naukowego projektu z ramienia WUM wchodzą: prof. Joanna Gotlib i dr Mariusz Jaworski z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu oraz dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka i dr hab. Łukasz Czyżewski z Zakładu Pielęgniarstwa Nefrologicznego.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)