WSNS przemianowano na Akademię Nauk Społecznych i Medycznych

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP10 stycznia 2023 14:00

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był obecny 9 stycznia na uroczystości nadania Wyższej Szkole Nauk Społecznych (WSNS) z siedzibą w Lublinie nazwy Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademia Nauk Stosowanych.

WSNS przemianowano na Akademię Nauk Społecznych i Medycznych
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas briefingu w siedzibie MFiPR Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz
  • 9 stycznia WSNS w Lublinie została przemianowana na Akademię Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademię Nauk Stosowanych
  • Podczas uroczystości obecny był także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
  • - Inaczej rozwijamy się, kiedy jesteśmy akademią i inaczej na akademię patrzą studenci - podkreślił minister edukacji i nauki

WSNS został Akademią Nauk Stosowanych

Szef MEiN podczas uroczystości w WSNS w Lublinie stwierdził, że uczelnia od długiego już czasu kształci w kierunkach niezwykle ważnych dla rynku pracy Lubelszczyzny, dlatego podniesienie jej do rangi Akademii Nauk Stosowanych wydaje się decyzją absolutnie trafną.

- Uważamy, że w ramach zrównoważonego rozwoju wyższe uczelnie, które wykazują się odpowiednim dorobkiem, osiągnięciami i wkładem w życie akademickie w Polsce w poszczególnych regionach na takie miano zasługują - powiedział dodając, że odkąd został ministrem jego ideą było, aby wyższe szkoły zawodowe podnieść do wyższej rangi.

Taką szkołą - przyznał - niewątpliwie jest również WSNS, która decyzją MEiN od 2 stycznia jest Akademią Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie - Akademią Nauk Stosowanych.

- Inaczej rozwijamy się, kiedy jesteśmy akademią i inaczej na akademię patrzą studenci - wyjaśnił Czarnek.

Następnie szef MEiN wręczył rektor uczelni prof. Emilii Żerel dokument, w którym wyraził zgodę na zmianę nazwy.

Rektor wyraziła nadzieję, że uczelnia sprosta wszelkim wymaganiom. - Staramy się kształcić na wysokim poziomie i coraz lepiej - powiedziała dodając, że uzyskany tytuł daje uczelni prestiż i umożliwi jej rozwój.

Jak podała, na dwóch wydziałach (nauk społecznych i medycznych) i 14 kierunkach (m.in. ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia) WSNS kształci obecnie ok. 3400 studentów.

Uczelnia zatrudnia ok. 200 osób, dysponuje centrum symulacji medycznych, salami umiejętności pielęgniarskich, technicznych, pediatryczną, symulacji ALS i BLS, a także 12 pracowniami specjalistycznymi (m.in. anatomiczno-fizjologiczną, biochemiczno-mikrobiologiczną, kosmetologii pielęgnacyjnej, dietetyki, fizjoterapii), gabinetem poradni psychologicznej, centrum doradztwa zawodowego, biblioteką z czytelnią i kaplicę pod wezwaniem Najświętszej Panny Marii z Lourdes.

Uczelnia powstała 22 lata temu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze