×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WIM: studyjna wizyta kierowników aptek szpitali wojskowych

Autor: pwx/Rynek Zdrowia24 stycznia 2020 07:31

Wojskowy Instytut Medyczny (WIM) w Warszawie w ramach inicjatywy "Kompletny Szpital" kontynuuje dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i sprawdzoną praktyką, aby wzmacniać rynkową wartość konkurencyjną podmiotów leczniczych Wojskowej Służby Zdrowia.

WIM: studyjna wizyta kierowników aptek szpitali wojskowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tym razem WIM zaprosił kierowników aptek ze szpitali wojskowych, by zapoznali się z pracą apteki szpitalnej w Instytucie.

W Instytucie w ramach apteki szpitalnej działa m.in. nowocześnie wyposażona centralna pracownia przygotowywania leków cytotoksycznych. Przygotowywane są w niej zindywidualizowane dawki leków dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. Procedury zlecania, weryfikacji, wykonania oraz wydawania leków są wykonywane w oparciu o system komputerowy. Organizacja pracowni pozwala generować oszczędności, daje możliwość podniesienia jakości opieki nad pacjentami, zwiększa bezpieczeństwo personelu medycznego.

Podczas wizyty w WIM przedstawiciele szpitali mieli możliwość zapoznania się z organizacją zabezpieczenia potrzeb klinik i oddziałów w leki gotowe, recepturowe oraz wyroby medyczne, jak również zabezpieczania pacjentów w spersonalizowane produkty do żywienia pozajelitowego.

W Instytucie działa sekcja farmakoekonomiki i analiz, w ramach której realizują swoje kompetencje farmaceuci kliniczni. Goście zapoznali się z protokołami w zakresie interakcji lekowych, systemami wykorzystywanymi do analiz oraz procedurami obowiązującymi w aptece.

Wizyta zaowocowała inicjatywą powołania grupy roboczej celem wypracowania standardów w zakresie organizacji i pracy w aptekach podległych MON.

Cykl wizyt studyjnych kadry kierowniczej szpitali wojskowych w ramach projektu "Kompletny Szpital" poświęcony jest m.in. standaryzacji organizacji i wyposażenia placówek, efektywnemu wykorzystaniu systemów zarządzania przepływem informacji medycznej oraz propagowaniu sprawdzonych rozwiązań w zakresie zarządzania podmiotami leczniczymi.

WIM zaprasza kadrę kierowniczą podmiotów leczniczych wojskowej służby zdrowia do współpracy oraz do kontaktu w celu realizacji kolejnych etapów projektu "Kompletny Szpital". Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kompletnyszpital@wim.mil.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum