KG/Rynek Zdrowia | 20-02-2019 19:01

W Zielonej Górze powstanie liceum uniwersyteckie o profilu medycznym?

W Lubuskim pojawił się pomysł utworzenia Liceum Uniwersyteckiego na bazie Studium Medycznego. W szkole tej będzie mogła podjąć naukę młodzież, która wiążę swoją przyszłość z zawodem medycznym.

W szkole tej będzie mogła podjąć naukę młodzież, która wiążę swoją przyszłość z zawodem medycznym. Fot. Archiwum

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, utworzenie w Zielonej Górze Liceum Uniwersyteckiego to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prof. Tadeuszem Kuczyńskim rektorem UZ, dyrektorem Zespołu Szkół Medycznych Jarosławem Marcinkowskim, radnym województwa Zbigniewem Kościkiem oraz senatorem Waldemarem Sługockim.

- W związku z reformą edukacji naukę w szkołach średnich rozpoczną dwa skumulowane roczniki. Nie możemy pozwolić, żeby młodzież odpłynęła z naszego regionu - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Stąd pomysł na utworzenie Liceum Uniwersyteckiego na bazie Studium Medycznego. W szkole tej będzie mogła podjąć naukę młodzież, która wiążę swoją przyszłość z zawodem medycznym.

Założeniem Liceum Uniwersyteckiego jest to, by już na poziomie liceum przedmioty związane z medycyną wykładane były przez profesorów, którzy kształcą medyków na poziomie akademickim. Planowane rozpoczęcie nauki w Liceum Uniwersyteckim to wrzesień 2019 r. W przyszłości planuje się uruchomienie także innych profilów kształcenia.