W Waszyngtonie odbędzie się konferencja z udziałem polskich i amerykańskich ekspertów

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP24 października 2022 06:29

W Waszyngtonie odbędzie się konferencja (24 października) na temat współpracy w rozwoju biotechnologii. Weźmie w niej udział także minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Waszyngtonie odbędzie się konferencja z udziałem polskich i amerykańskich ekspertów
W Waszyngtonie odbędzie się konferencja z udziałem polskich przedstawicieli. Fot. AdobeStock
  • Eksperci z Polski i USA, w tym minister zdrowia Adam Niedzielski wezmą w poniedziałek udział w Waszyngtonie w konferencji na temat współpracy w rozwoju biotechnologii
  • Organizatorzy mają nadzieję, że wymiana doświadczeń w gronie przedstawicieli administracji publicznej, biznesu oraz ekspertów medycznych pomoże w ambicjach Polski, by stać się liderem regionu w tej dziedzinie
  • Co więcej, zdaniem organizatorów, wydarzenie będzie stanowiło platformę do zaprezentowania m.in. państwowych instrumentów wspierających sektor ochrony zdrowia

Konferencja polsko-amerykańska

Organizowane przez Instytut Kulskich i Instytut Rozwoju Spraw Społecznych wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Biotechnologia jako silnik innowacji - współpraca polsko-amerykańska" i będzie siódmą edycją konferencji odbywającej się w ramach cyklu "The Best Way to Predict the Future is to Create it", zapoczątkowanego w 2019 roku.

Impreza odbywająca się w hotelu Willard InterContinental nieopodal Białego Domu zgromadzi ponad dwudziestu specjalistów z dziedziny medycyny, biotechnologii, a także przedstawicieli władz i sektora prywatnego, którzy będą uczestniczyć w dwóch dyskusjach.

Rozmowy będą dotyczyć współpracy polsko-amerykańskiej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz strategicznej wagi biotechnologii dla gospodarki i bezpieczeństwa. W dyskusjach wezmą udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, były minister Łukasz Szumowski, a także naukowcy z polskich i amerykańskich ośrodków badawczych oraz przedstawiciele organizacji branżowych i sektora NGO.

Organizatorzy liczą, że wymiana doświadczeń ze stroną amerykańską, m.in. w sprawie rozwiązań prawnych sprzyjających komercjalizacji innowacji, pomoże Polsce w jej ambicjach stania się liderem Europy Środkowo-Wschodniej w dziedzinie biotechnologii. Znaczenie tej dyscypliny pokazała m.in. pandemia Covid-19.

Zaproszeni uczestnicy konferencji będą rozmawiać w międzynarodowym gronie o ponadnarodowych metodach wspierania rozwoju nauki i możliwościach, jakie daje ona w biotechnologii.

Jak podają organizatorzy, wydarzenie będzie stanowiło platformę do zaprezentowania państwowych instrumentów wspierających sektor ochrony zdrowia oraz wzmocnienia partnerstwa naukowego, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju innowacyjności w oparciu o relacje między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum