W Warszawie trwa 5. Międzynarodowa Konferencja Akademii Autoimmunologii

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2019 17:20

W dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Warszawie odbywa się 5. Konferencja Akademii Autoimmunologii (5th International Academy of Autoimmunity). Jak podkreślają eksperci to pierwsze takie wydarzenie w tej części kontynentu, na którym zostaną zaprezentowane najnowsze badania naukowe i kliniczne chorób o podłożu autoimmunologicznym badaczy z USA, Izraela, Włoch, Węgier i Polski.

W Warszawie trwa 5. Międzynarodowa Konferencja Akademii Autoimmunologii
Badacze z USA, Izraela, Włoch, Węgier i Polski przedstawią najnowsze badania naukowe i kliniczne chorób o podłożu autoimmunologicznym .Fot. Archiwum

Organizatorami konferencji, reprezentującymi światowy zespół ekspertów w dziedzinie immunologii są prof. Yehuda Shoenfeld, członek katedry Laury Schwarz-Kipp ds. badań chorób autoimmunologicznych na Uniwersytecie w Tel Awiwie oraz prof. Abul K. Abbas z Uniwersytetu Kalifornia w San Francisco. Współorganizatorem Konferencji jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Trwająca obecnie 5. Konferencja Akademii Immunologii to trzydniowy cykl wykładów poświęcony chorobom autoimmunizacyjnym i mechanizmom immunizacji. W trakcie zaplanowanych sesji zostaną przedstawione badania ze szczególnym uwzględnieniem chorób: fibromialgii, stwardnienia rozsianego i zespół Sjogrena, a także współzachorowalności w chorobach autoimmunologicznych i występowaniu chorób autoagresji u osób starszych.

Prof. Shoenfeld podczas konferencji prasowej podkreślił, że celem obecnego spotkania jest przekazanie lekarzom i farmaceutom wiedzy dotyczącej nowych terapii w chorobach autoimmunologicznych w tym immunoterapii przeciwrakowej, które są nadzieją dla pacjentów i stanowią wyzwanie współczesnej medycyny.

- Głównym wykładowcą będzie prof. Abbas, autor podręczników na temat autoimmunologii, stanowiących podstawowe kompendium wiedzy dla studentów i lekarzy z tej dziedziny medycznej. Wszyscy, którzy chcą głębiej poznać tajniki wiedzy dotyczące immunologii uczą się od prof. Abbasa - mówił prof. Shoenfeld.

Dodał też, że pierwszy dzień konferencji jest poświęcony zbudowaniu wiedzy z immunologii, która jest przyczyną 80 różnych chorób z autoagresji.

Gospodarzami spotkania w Warszawie, reprezentującymi polską naukę są prof. Piotr Głuszko, dr Maria Maślińska - prezydent i dr Marek Tombarkiewicz - przewodniczący Konferencji, dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął minister zdrowia Łukasz Szumowski. Patronatu Merytorycznego udzielili - konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii prof. Marek Brzosko, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, Polskie Towarzystwo Reumatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum